A Párizsról szóló bejegyzéseim nyilván egy hasonló poszttal kellett volna kezdenem. Hogy miért nem? Mert már több száz ilyen bejegyzés készült. Azért remélem mindenki talál benne valami újdonságot, különlegességet, és nem utolsó sorban segítséget az út megtervezéséhez.
1. Repülőjegy
Az első utat leszámítva (amikor is Malév-géppel mentem) Air France-al utazom. Hogy miért? Szeretem már az út elején úgy érezni, hogy nyaralok. A személyzet francia, így már az elején "hatás" alá kerülök. Máskülönben a mini árú jegyeik 51 ezer forint körül vannak. Ha a többi légitársaság kínálatát nézem csomaggal hasonló árra jönnek ki. Az idei év azért okozott kis meglepetést, ugyanis ha mini árú jegyet veszel fizetned kell a csomagért. Bár ez feltűnt, mégsem akartam elhinni, hogy már az Air France is "fapados" lett, aminek a vége a reptéren fizetett 9000 forint körüli összeg volt (egy csomagra, voltak olyan rendesek, hogy az én csomagom árát nem kellett kifizetni). Az Air France a Charles de Gaulle-n száll le. A bejutás nagyon egyszerű, felszállsz a RER-re és bent is vagy a városban. A jegy 9-10 euro körüli (pontosan nem emlékszem, de ilyen összeggel számolj). Azt azért mindenki nézze meg előtte, hogy hogy jut el a szállásáig (remek térképek vannak fenn a neten a metróhálózatról).
2. Szállás
Én mindenképpen a belvárost javaslom. Párizs felfedezéséhez a legjobb kiindulópont szerintem a Saint-Sulpice környéke (idén ott voltam), és 1 darab metrójegyet kellett vennem (azt se kellett volna, ha a barátom nem sír, hogy fáj a lába:-) Persze az idei év nem a városnézésről szólt, de gyakorlatilag minden elérhető 20 percen belül sétával (az Eiffel-torony volt kb. 35 perc). A Montmartre-n idén nem voltam, még oda kellhet egy jegy, az azért kiesik a belvárostól.
3. Látványosságok
Az óriási tömeg miatt érdemes tavasszal, ősszel utazni. Egyszer voltam nyáron, háááát...nagyrészt a nyaralás sorbanállásból állt.
Eiffel-torony - Teljes árú felnőtt jegyár a legtetejére 15 euro. Ezért egyrészt sorban kell állni a jegyet megvenni, aztán várni kell a liftre, ami a 2. szintig visz fel. Utána egy másik lifttel tudunk felmenni a 3. emeletre (ami szintén legalább egy órát jelent pluszban). Egyszer voltam úgy, hogy a 2. szintről a 3.-ra azonnal feljutottunk (márciusban volt, éjszaka, így alig voltak), de készüljön mindenki fel az óriási tömegre.
2. Louvre
Szintén óriási sorok szoktak várni a piramisok előtt. Érdemes megnézni a honlapon, hogy milyen kedvezményes árú jegyeik vannak (25 év alatt ingyenes, mint sok más is). Az épület belül óriási. Nem árt, ha előtte átgondoljuk, mint is szeretnénk látni. Javaslom a nevezetességek végigjárását, és az egyiptomi részt, ami eszméletlen szép. (Persze kinek mi...)
3. Concorde tér
A Louvre-tól a Tuileriák kertjén átsétálva jutunk el a Concorde térhez. A téren számos szökőkút van, és az obeliszk. A környéken még érdemes megnézi a Madeleine-templomot is.
4. Champs-Élysées
A Concorde-térről már egyenes út vezet a világ leghíresebb sugárútjáig. A látvány lenyűgöző (már a Tuileriák kertjében állva is elénk tárul), hiszen innen is látszik már a Diadalív.
5. Diadalív
A képek az igazi méreteit nem tudják átadni. A látvány a tetejéről pedig magáért beszél.